
Podchodzę do każdego pacjenta indywidualnie i z troską, starając się zrozumieć prawdziwe sedno problemu, co umożliwia skuteczną
psychoterapię
MOJE SPECJALIZACJE
Przez lata mojej pracy zdobyłam bogate doświadczenie w prowadzeniu terapii ukierunkowanych na leczenie osób cierpiących na różnego rodzaju zaburzenia.
Moje specjalizacje obejmują:
-
zaburzenia osobowości
-
jest to utrwalony wzorzec zachowania, sposobu myślenia i przeżywania, utrudniający prawidłowe i satysfakcjonujące funkcjonowanie, mający swoje źródło w procesie kształtowania się osobowości.
-
-
zaburzenia nastroju
-
w zależności od rodzaju zaburzenia charakteryzuje się wahaniem, obniżeniem lub wzmożonym samopoczuciem, wpływa na aktywność (wzmożoną lub obniżoną). Charakterystyczne jest poczucie braku wpływu na swój nastrój i niezrozumienia przeżywanych stanów.
-
-
zaburzenia lękowe
-
Przeżywanie znacznego lęku lub strachu, często w sytuacjach niewskazujących na realne zagrożenie, jest to stan zakłócający wiele obszarów codziennego funkcjonowania. Wywołuje reakcje w ciele takie jak np. kołatanie serca, pocenie się, zawroty głowy, nudności, problemy gastryczne. Często odczuwanie zmartwień takich jak lęk przed stratą, odrzuceniem, zranieniem.
-
-
zaburzenia psychosomatyczne
-
choroby czy dolegliwości fizyczne, które powstały w wyniku udziału czynników psychologicznych. Wyróżnia się choroby np. astmę oskrzelową, chorobę wrzodową, nadciśnienie tętnicze czy schorzenia takie jak np. zaburzenia snu, apetytu, migreny.
-
-
problemy w relacjach społecznych
-
trudności w zaufaniu, stworzeniu satysfakcjonującego związku, powielanie szkodliwych schematów funkcjonowania, nierozumienie źródeł konfliktów w bliskich relacjach.
-
-
zaburzenia adaptacyjne
-
silna i utrudniająca codzienne funkcjonowanie odpowiedź emocjonalna na zmianę w życiu, trudności w przystosowaniu się, reagowanie lękiem, apatią, nastrojem depresyjnym, obniżoną aktywnością.
-
-
współuzależnienie
-
silna koncentracja myśli, uczuć i zachowań na partnerze uzależnionym od substancji psychoaktywnych, przejmowanie nad nim kontroli i odpowiedzialności za jego działania i konsekwencje nadużywania substancji, najczęściej kosztem realizacji swoich potrzeb emocjonalnych czy fizycznych.
-
-
syndrom DDA (DDA - dorosłe dziecko alkoholików)
-
jest to utrwalony zespół cech i zachowań utrudniający zgodne z potrzebami funkcjonowanie, związane z wychowywaniem się w systemie rodzinnym w którym przynajmniej jeden z opiekunów był uzależniony od alkoholu. Może charakteryzować się np. nadmierną kontrolą siebie lub bliskich, lękami, trudnościami w zaufaniu
w relacjach partnerskich, stawianiu granic, trudności
w osiągnięciu satysfakcji zawodowej.
-